چهارشنبه 30 مرداد 1398 شمسی /8/21/2019 3:11:52 PM

مسولان اروپایی وعده دا ه اند که کانال ویژه مالی برای ایران اواسط این هفته بازگشایی می شود تا صنایع کوچک و متوسط از آن بهره برند.
اس پی وی اواسط این هفته می آید
🔻کانال ویژه مالی «SPV» احتمالا دوشنبه راه اندازی می شود
🔹به نقل از سه دیپلمات اروپایی کانال ویژه پرداخت مالی اروپا و ایران قرار است روز دوشنبه هفته آینده ثبت شود، هرچند هنوز مسائلی در این مورد باقی مانده است که باید حل شود.
🔹کمیسیون اروپایی پنج شنبه به خبرنگاران گفته است که اروپا قصد دارد «خیلی زود» این کانال ویژه موسوم به SPV را ثبت کند. این کانال که از مدت ها پیش به ایران وعده داده شده، قرار است رابطه تجاری شرکت های کوچک و متوسط اروپایی با ایران را تا حدی تسهیل کند.
🔹مایا کوچییانسیچ، سخنگوی «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره گفته است: «مقدمات SPV پیشرفت داشته است و در مرحله پیشرفته ای قرار دارد. امیدوارم که بتوانیم خیلی زود راه اندازی آن را اعلام کنیم. به همراه کشورهای مسئول، در حال کار روی این مسئله هستیم.
🔹سه دیپلمات اروپایی در این باره با بلومبرگ گفت وگو کرده اند، اما به دلیل حساسیت مسئله خواسته اند نامشان فاش نشود. یکی از این دیپلمات ها گفته روز 28 ژانویه به عنوان موعد رسمی اعلام ثبت SPV تعیین شده است، با این وجود هنوز موضوعاتی باقی مانده است که باید حل شود و همین امر می تواند زمان ثبت این کانال را به تعویق بیاندازد. 
🔹قرار است این کانال در فرانسه راه اندازی و یک مدیر آلمانی برای آن منصوب شود. انگلیس هم به عنوان سهامدار این شرکت حقوقی خواهد بود . SPV در عمل یک شرکت است که وظیفه تسویه حساب میان شرکت های بدهکار به ایران و طلبکار از ایران را بر عهده خواهد داشت./ بلومبرگ
#اقتصادنامه 
@eqtesadnameh


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین