پنجشنبه 23 آبان 1398 شمسی /11/14/2019 12:07:38 AM
معاون وزیر نفت:

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: به جز شرایط بحرانی ناشی از سیلاب اخیر که ما را ناگزیر از بستن تعدادی از چاه‌ها کرد، هیچگونه کاهشی در تولید نفت کشور نداشته‌ایم.
تولید نفت ایران با قوت ادامه دارد

به گزارش معدن نامه به نقل از شانا، مسعود کرباسیان امروز (چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: نمایشگاه صنعت نفت، عرصه نمایش توانمندی‌های داخلی است و آنچه امروز در نمایشگاه مشاهده می‌شود، نشان می‌دهد وزارت نفت در حمایت از ساخت داخل عملکرد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه این صنعت طی سال‌های متمادی در حوزه تامین تجهیزات، به سازندگان خارجی وابستگی زیادی داشت، ادامه داد: اما می‌بینید که در حال حاضر در زمینه ساخت و تامین تجهیزات و قطعات صنعت نفت، حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

کرباسیان افزود: طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های نفتی هم با همین هدف در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه منابع ریالی بسته‌های کاری این طرح تامین شده است، امیدواریم اجرای این قراردادها نیز به استفاده بیشتر از توانمندی‌های داخلی منتهی شود.

به گفته وی، طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی نیز که با همکاری سازندگان داخلی دنبال می‌شود، پیشرفت قابل توجهی دارد و امروز شاهد بخشی از دستاوردهای این طرح در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت هستیم.

کرباسیان یادآور شد: عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه خواهد یافت و تداوم این روند است که خریدار را از انجام معامله در این بازار مطمئن می‌کند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین